Terapie myšlení(m)

Terapie myšlení(m)

Program rozvoje osobnosti pro dospělé s cílem dostat svůj život pod kontrolu, nenechat se unášet někam, kam vůbec nechceme.

  • Cítíte se ztraceni?
  • Zamotáte se do sebemenších problémů?
  • Najít jakékoliv řešení jde ztuha?
  • Nerozumíte si se svým okolím?
  • Chybí vám vnitřní motor?
  • Je pro vás obtížné dívat se na situace z jiných úhlů?
  • Nedokážete reagovat flexibilně?
  • Jen zřídka se vám povede obhájit svůj názor?
  • Jste někdy sami překvapeni, co jste řekli nebo udělali?
Je vám to povědomé?

V terapii myšlení(m) se zaměříme na uvědomování si našich myšlenkových procesů, abychom odhalili, jak co děláme a proč. Krok za krokem budeme objevovat nové vztahy a širší souvislosti, budeme si uvědomovat svoje názory a postoje, co je pro nás důležité a co nikoliv, budeme se učit přijímat názory těch druhých. Snažíme se tak porozumět sobě, těm druhým a vůbec světu kolem nás.

Na pravidelných setkáních budeme rozvíjet naše myšlení, tedy proces hledání řešení nějakého problému. Budeme se učit reflexi, která nám pomáhá vidět naše jednání a vede nás k odhalení poznání, které má širší uplatnění.

V terapii myšlení(m) chceme vědomě a cíleně ovlivnit průběh našich myšlenkových procesů, abychom co nejpřesněji dokázali pojmenovat a popsat problémové situace a následně najít vhodné řešení.

Terapie myšlení(m)
V terapii myšlení(m) rozvíjíme naše schopnosti nahlédnout na určité situace komplexně i v detailech, navrhovat možnosti a prozkoumat je, vést diskuse (i vnitřní) o možných důsledcích, vyhodnocovat. Uvědomujeme si naše zkušenosti a učíme se, jak je využít v náš prospěch. Učíme se přesnosti v komunikaci a sdílení.

Jak to probíhá

Záleží mi na tom, aby časoprostor vymezený pro naši spolupráci byl naplněn respektem, otevřeností, svobodou a klidem. Pomocí zkušenosti zprostředkovaného učení pomáhám svým klientům získat a systematicky utřídit všechny informace potřebné k rozhodnutí nebo řešení, vyvozovat, třídit, dávat jim význam, hodnotit podle důležitosti v daném kontextu a uvědomovat si i emoční stránku spojenou s daným procesem.

Předkládám úkoly a ptám se.

Jsou to otázky, které nás vedou k hloubavému přemýšlení a nacházení odpovědí, tedy poznání a jsou to odpovědi s rozmyslem, které nám umožní uvědomění, jak o něčem přemýšlíme. Některé otázky jsou jednoduché, jiné provokativní, některé nás utvrdí v našich názorech či postojích, jiné vyvedou z míry. Stále se budeme snažit nacházet širší souvislosti a přesahy.

Soustředím se na proces.

Především na začátku je spíš těžší uvědomit si jak a proč něco děláme tak, jak to děláme. Mým úkolem je pomoci vám v reflektování celého myšlenkového procesu. Tak si můžeme uvědomit i zkušenosti, kterými disponujeme a na které se můžeme spolehnout.

Provedu vás procesem,

ve kterém se budeme učit pojmenovávat, popisovat, dávat do souvislostí, zkoumat, dívat se z různých úhlů pohledu, vnímat vztahy, plánovat.

Setkávám se s vámi osobně.

Je to proto, abych vám mohla co nejlépe zprostředkovat souvislosti vašeho vnímání světa a otevřít možnosti pro jiné pohledy. Je to také proto, abych mohla aktivně vstupovat do procesu.

Ceny jednotlivých kurzů

Rozvoj myšlení

Setkáváme se osobně či ve skupině, jedenkrát týdně či jedenkrát za dva týdny, záleží na vašich možnostech a vzájemné dohodě.  Délku a frekvenci našich setkání si určíme na úvodní schůzce.  
Cena:
Individuální lekce 600 Kč 
Balíček 10 lekcí 5 800 Kč
Skupinové lekce 300 Kč 

 

Učíme se spolu

Nepravidelné tematické workshopy či krátké kurzy v délce 4, 8, 16 a 20 hodin. Témata volím podle potřeby účastníků.
Cena:

podle délky workshopu, bude vždy upřesněna

Vyšetření učebního potenciálu

Dynamické vyšetření učebního potenciálu (LPAD) probíhá individuálně a vyžaduje přibližně 8 až 15 hodin práce s klientem. Celková cena se proto odvíjí od skutečného počtu diagnostických hodin.
Cena:
1 hodina  850 Kč

 

Domluvené termíny výuky či dalších služeb jsou závazné. Případná změna termínu musí být dohodnuta nejpozději 24 hodin před daným termínem. Při zrušení sezení méně než 24 hodin před zahájením je účtována plná cena. Platba na účet. Možnost slev pro studenty, učitele všech typů škol, důchodce či maminky na mateřské. Mohu vám také nabídnout brzký termín (obvykle do týdne). V případě dojíždění za klientem bude po domluvě účtován příplatek. Kontakt

Co o mně říkají klienti

„Dívám se teď na všechno, co se kolem mne děje, jinak. Moc mě baví hodiny s dětmi, je to úžasně smysluplné. Pro mne v roli asistentky pedagoga jako ušité na tělo. Moc děkuji. Těším se na další semináře.“
„Díky, že jsem měla možnost se zastavit a učit se myslet, zamýšlet, přemýšlet jinak, hlouběji a najít souvislosti, které by mě jinak ani nenapadly. Moc děkuji a ráda bych vše předala dál."
„Kurz byl pro mě vpravdě obohacující, nejvíce v tom, že mi lektorky ukázaly, jak skloubit požadavek co nejpřesnějšího splnění úkolu, a přitom nechat dítěti svobodu v pojetí. Velmi oceňuji zprostředkování kognitivních funkcí a operací v praktické rovině."
„Vžila som sa do dieťaťa, čo všetko musí prežívať, keď nastúpi do školy, čo všetko musí riešiť, poznávať nové veci. Uvedomila som si, že deti to majú ťažké."
„Kurz je cesta ke svobodě a vnitřnímu poznání. Když poznám svoje vnitřní fungování, jsem i ve vztahu k ostatním více tolerantní."
„Prvýkrát cítim nádej, vidím svetlo na konci tunela. Po všetkých metódach, čo som vyskúšala, prvýkrát vidím, že už asi niečo pomôže môjmu synovi. Cítim sa ako v balóne."
„Učení se“. Přišla jsem s očekáváním z hlediska profesního. Nečekala jsem, jak moc mě metoda ovlivní v osobním životě. Bylo to překvapení. Přínos."
„Neměla jsem ráda, když ostatní měli věci jinak než já a teď mě to velmi těší a obohacuje.“
„Mohu se spolehnout sama na sebe, mohu si dovolit klid a teď vím, že si to dokážu vyřešit sama.“
„Cesta k samostatnému a k svobodnému životu.“
„Je to velká změna v myšlení, tak velká, že jsem si nikdy nepřipustila, že by mohla nastat.“
„A tohle zažít v 52 to je wow. Fakt se těším na budoucnost, myslela jsem, že už to nikdy nedokážu.“
„Pro mě je nejcennější ten proces práce, než se dobereme k výsledku, i ten respekt, že máme každý svou strategii, své způsoby.“
„Nedáme sa ovládať problémami, ale preberáme zodpovednosť a silu. Učíme sa riešiť problémy – máme vo vlastných rukách moc nasmerovať náš život, kam chceme.“
„Díky, že jsem měla možnost se zastavit a učit se myslet, zamýšlet, přemýšlet jinak, hlouběji a najít souvislosti, které by mě jinak ani nenapadly. Moc děkuji a ráda bych vše předala dál.“
“Svět kolem nás je náročný pro pochopení a jsem ráda, že kolem sebe mám lidi, kteří se snaží pochopit i mě.”
„Uvědomila jsem si zde, jak jsme intenzivně pracovali, ale přitom mi to připadalo, že se nic nového neučíme, ale uvědomujeme si to, co v sobě máme. Jen potřebujeme impuls, abychom to vyhrabali na světlo. Je to více radostné, objevné, smysluplnější."
„Vnímám osobní přínos. Za dva týdny zde se mi podařilo být tady a teď a netěkaly mi myšlenky, co bude za hodinu, za dvě, za tři. Vnímám u sebe velké zklidnění, a to bych si chtěla odnést a udržet si je.“
„Jsem ráda za svůj proces sebepoznání, objevila jsem sama sebe, nadhled, jsem schopna si ujasnit priority, je mi jedno, co si o mě někdo myslí, tady mě to utvrdilo, ve svobodě, dýchání.“
„Pro mne to bylo jako meditace – přináší klid, člověk se může nadechnout. Je to skvělá a úžasná metoda!“
„Děkuji – velmi přínosné. Přineslo mi to uvědomění si sebe sama.“
„Mňa trošičku sebapoznanie viedlo aj k seba prijatiu v tom zmysle že nevadí. Aj to zistenie, že nezdieľam rovnaký názor, že sa líšim, že to nevadí, že tak ako rešpektujeme iných, tak rešpektujeme seba."
„Mé okolí mi lépe rozumí. Protože já lépe komunikuji."
„Mám pocit, že je to pomyslné otevření vrátek v mém myšlení. Otevření se k vnímání světa, jak by mě dříve nenapadlo. Otevírá se nám jiná cesta."
A áno, dá sa spravit kvalitné školenie a dá sa viesť ľudi tak, aby robili veľa, intenzívne, kvalitne, slobodne a pritom rešpektujúco. Dá sa komunikovat tak, že všetci hned vnímajú zásady toho, čo je v práci významné. Dá sa ísť príkladom. Raz by som chcela