O mně

O mně

Mgr. ZUZANA KRIŽKOVÁ

Jsem certifikovaná lektorka a trenérka metody profesora Feuersteina, průvodkyně rozvojem myšlení a schopností učit se.

Odjakživa jsem chtěla být učitelkou, také proto jsem vystudovala učitelství matematiky a biologie. Ale život mi přinesl příležitosti a výzvy, které mi má zvědavost nedovolila minout. Zkusila jsem si proto, jaké to je přemýšlet o potřebách zákazníků, jak s nimi komunikovat a jaké to je mít podřízené a zodpovídat za chod celé organizace. Nakonec ale stejně oblast vzdělávání a rozvoje zvítězila, protože věřím, že každý z nás disponuje potenciálem neustále se rozvíjet. Věřím, že vzdělání je pro nás všechny důležité – dává nám naději na lepší budoucnost, i když si tu budoucnost mnohdy neumíme ani představit. Věřím, že každý z nás je schopen plnohodnotného a naplněného života a každý z nás si zaslouží šanci být úspěšný.

S kým pracuji

Pracuji s dětmi, mládeží i dospělými, které provázím procesem hledání souvislostí a cest k řešení, objevováním chyb a práce s nimi, sdílením.

Komplexní nabídka služeb

Výsledkem mého snažení (mnoho hodin studia, praxe a vytrvalosti) je široká škála služeb, které nabízím: od diagnostiky učebního potenciálu, přes přímou intervenci, kurzy až k poradenství a metodické podpoře.

Vzdělávací
projekt

Jsem autorkou a realizátorkou projektu, kterého výsledkem je metodická pomůcka pro všechny, kteří s metodou FIE pracují.

2 000 hodin
praxe

Se svými klienty v mé soukromé praxi jsem strávila více než 2 000 hodin a inspirovala a přivedla je k odhalení a naplnění jejich potenciálu.

Práce s klienty mne hluboce naplňuje, je to cesta, na které se setkáváme se vztekem i smíchem, s lehkostí i překážkami.

Napište mi
Jsem neúnavná pozorovatelka

Jsem neúnavná pozorovatelka

Miluji ticho, rytmus chůze a paradoxy. Preferuji kopce, abych se pak těšila do údolí. Svou trpělivost a své schopnosti zkoumat si procvičuji, když se snažím něco namalovat. Obdivuji, co všechno dokázal člověk vymyslet a věřím, že nakonec vymyslí i řešení na dnešní problémy. Toužím po pravdě a poznání. Uspokojuje mne, když něčemu či někomu porozumím.

A ještě víc mne uspokojuje, když se mi povede přivést jiné lidi k porozumění a poznání.

Byly to moje děti, které mne k laskavému učení prof. Reuvena Feuersteina přivedly a umožnily mi tak zcela nový pohled na svět kolem nás i uvnitř nás. Daly mi možnost objevovat krásu lidské existence a sílu lidské mysli. Právě jim děkuji za to, že mohu toto učení předávat dál.

 

Co o mně říkají klienti

„Dívám se teď na všechno, co se kolem mne děje, jinak. Moc mě baví hodiny s dětmi, je to úžasně smysluplné. Pro mne v roli asistentky pedagoga jako ušité na tělo. Moc děkuji. Těším se na další semináře.“
„Díky, že jsem měla možnost se zastavit a učit se myslet, zamýšlet, přemýšlet jinak, hlouběji a najít souvislosti, které by mě jinak ani nenapadly. Moc děkuji a ráda bych vše předala dál."
„Kurz byl pro mě vpravdě obohacující, nejvíce v tom, že mi lektorky ukázaly, jak skloubit požadavek co nejpřesnějšího splnění úkolu, a přitom nechat dítěti svobodu v pojetí. Velmi oceňuji zprostředkování kognitivních funkcí a operací v praktické rovině."
„Vžila som sa do dieťaťa, čo všetko musí prežívať, keď nastúpi do školy, čo všetko musí riešiť, poznávať nové veci. Uvedomila som si, že deti to majú ťažké."
„Kurz je cesta ke svobodě a vnitřnímu poznání. Když poznám svoje vnitřní fungování, jsem i ve vztahu k ostatním více tolerantní."
„Prvýkrát cítim nádej, vidím svetlo na konci tunela. Po všetkých metódach, čo som vyskúšala, prvýkrát vidím, že už asi niečo pomôže môjmu synovi. Cítim sa ako v balóne."
„Učení se“. Přišla jsem s očekáváním z hlediska profesního. Nečekala jsem, jak moc mě metoda ovlivní v osobním životě. Bylo to překvapení. Přínos."
„Neměla jsem ráda, když ostatní měli věci jinak než já a teď mě to velmi těší a obohacuje.“
„Mohu se spolehnout sama na sebe, mohu si dovolit klid a teď vím, že si to dokážu vyřešit sama.“
„Cesta k samostatnému a k svobodnému životu.“
„Je to velká změna v myšlení, tak velká, že jsem si nikdy nepřipustila, že by mohla nastat.“
„A tohle zažít v 52 to je wow. Fakt se těším na budoucnost, myslela jsem, že už to nikdy nedokážu.“
„Pro mě je nejcennější ten proces práce, než se dobereme k výsledku, i ten respekt, že máme každý svou strategii, své způsoby.“
„Nedáme sa ovládať problémami, ale preberáme zodpovednosť a silu. Učíme sa riešiť problémy – máme vo vlastných rukách moc nasmerovať náš život, kam chceme.“
„Díky, že jsem měla možnost se zastavit a učit se myslet, zamýšlet, přemýšlet jinak, hlouběji a najít souvislosti, které by mě jinak ani nenapadly. Moc děkuji a ráda bych vše předala dál.“
“Svět kolem nás je náročný pro pochopení a jsem ráda, že kolem sebe mám lidi, kteří se snaží pochopit i mě.”
„Uvědomila jsem si zde, jak jsme intenzivně pracovali, ale přitom mi to připadalo, že se nic nového neučíme, ale uvědomujeme si to, co v sobě máme. Jen potřebujeme impuls, abychom to vyhrabali na světlo. Je to více radostné, objevné, smysluplnější."
„Vnímám osobní přínos. Za dva týdny zde se mi podařilo být tady a teď a netěkaly mi myšlenky, co bude za hodinu, za dvě, za tři. Vnímám u sebe velké zklidnění, a to bych si chtěla odnést a udržet si je.“
„Jsem ráda za svůj proces sebepoznání, objevila jsem sama sebe, nadhled, jsem schopna si ujasnit priority, je mi jedno, co si o mě někdo myslí, tady mě to utvrdilo, ve svobodě, dýchání.“
„Pro mne to bylo jako meditace – přináší klid, člověk se může nadechnout. Je to skvělá a úžasná metoda!“
„Děkuji – velmi přínosné. Přineslo mi to uvědomění si sebe sama.“
„Mňa trošičku sebapoznanie viedlo aj k seba prijatiu v tom zmysle že nevadí. Aj to zistenie, že nezdieľam rovnaký názor, že sa líšim, že to nevadí, že tak ako rešpektujeme iných, tak rešpektujeme seba."
„Mé okolí mi lépe rozumí. Protože já lépe komunikuji."
„Mám pocit, že je to pomyslné otevření vrátek v mém myšlení. Otevření se k vnímání světa, jak by mě dříve nenapadlo. Otevírá se nám jiná cesta."
A áno, dá sa spravit kvalitné školenie a dá sa viesť ľudi tak, aby robili veľa, intenzívne, kvalitne, slobodne a pritom rešpektujúco. Dá sa komunikovat tak, že všetci hned vnímajú zásady toho, čo je v práci významné. Dá sa ísť príkladom. Raz by som chcela